SZKOLENIA

Oferujemy SZKOLENIA SKROJONE NA MIARĘ dostosowane do indywidualnych potrzeb.


SAMOOBRONA DLA KOBIET  >>SZCZEGÓŁY<<
Program dla zamkniętych grup kobiecych. Głównym założeniem szkoleń samoobrony dla kobiet jest jak najszybsze przyswojenie prostych i uniwersalnych technik pozwalających poradzić sobie z większym i silniejszym napastnikiem. Ponadto wyrobienie poczucia własnej wartości oraz poprawa bezpieczeństwa, poprzez edukację w kierunku kształtowania bezpiecznych nawyków w odpowiedzi na zagrożenia przemocą wobec kobiet. Poruszane są zarówno aspekty psychologiczne samoobrony jak i specjalnie dobrane techniki odpowiadające na najczęstsze akty agresji wobec kobiet.   

W programie:
.        – podstawy samoobrony na bazie systemu Krav-Maga;
.        – użycie w samoobronie przedmiotów codziennego użytku oraz elementów odzieży;
.        – budowanie świadomości “bezpiecznego dystansu”;
.        – nauczanie rozpoznawania i zapobiegania skutkom zagrożeń;
.        – prawidłowa reakcja na zdarzenia;
.        – elementy treningu funkcjonalnego.


SAMOOBRONA DLA DZIECI
Program dla dzieci od 6 do 12 roku życia. Nacisk położony jest na prawidłowy rozwój fizyczny dziecka oraz na podstawową wiedzę i świadomość w zakresie własnego bezpieczeństwa.

W programie:
.        – samoobrona;
.        – rozpoznawanie zagrożeń i nauka właściwego reagowania;
.        – przeciwdziałania przemocy np. ze strony osób dorosłych lub terroryzmu;
.        – podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej.


OBRONA PRZED UZBROJONYM NAPASTNIKIEM
Intensywne trzy godzinne szkolenie z samoobrony i walki wręcz mające na celu zapoznanie z technikami obrony w sytuacjach różnego rodzaju zagrożenia z użyciem pałki, kija (baseballem) lub innego typu broni improwizowanej. Czyli co zrobić, żeby nie doszło do ataku i co robić, kiedy już do niego dojdzie oraz kroki podjęcia działań interwencyjnych. Ponadto w  programie analiza stref ataków, luźne sparingi zadaniowe oraz jak użyć obrony koniecznej i nie trafić do więzienia.


NOŻOWNIK
Program szkoleń z walki nożem oraz obrony przed nim. W zakresie szkoleń m.in. walka nóż na nóż, odbieranie noża, obrona przed nożem, gdy obrońca nie ma broni oraz użycie broni improwizowanej przeciwko atakowi nożem. Szkolenie ma na celu zwiększyć umiejętności i działanie taktyczne, odporność na stres i działanie w stresie oraz właściwe zachowanie w reakcji na nożownika. Ponadto w  programie analiza stref ataków, luźne sparingi zadaniowe oraz jak użyć obrony koniecznej i nie trafić do więzienia.


GUNPOINT
Program szkoleń, których głównym zagadnieniem jest obrona podczas szantażu bronią palną (pistolet lub karabin). W programie między innymi odbieranie broni, obezwładnianie osoby uzbrojonej, zachowanie wobec takiej osoby, a także szkolenie obrony przed szaleńcem/terrorystą z bronią. Symulowane ataki scenariuszowe napastnika z użyciem replik broni palnej mają na celu zaznajomić ćwiczącego z skutkami ataku oraz podjęcia obrony, jak i wyrobienia właściwych reakcji na zagrożenie bycia na celowniku. Rozbrajanie i obezwładnienie przeciwnika uzbrojonego w pistolet, karabin jest wysoce ryzykowne, dlatego aby mieć jakiekolwiek szanse, istotą jest zmiana toru lotu ew. pocisku – twój atak musi być niszczący i bezpardonowy.


OCHRONA OSÓB TRZECICH / VIP PROTECTION
Program szkoleń nie tylko dla służb mundurowych ale ukierunkowany głównie dla osób cywilnych, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo bliskich osób. W programie m.in. osłanianie osób trzecich, ewakuacja, techniki interwencji oraz obezwładniania napastnika.


OUTDOOR EXTREME – realistyczne scenariusze w miejskim otoczeniu
Program doskonalenia technik Krav-Maga oraz poprawa siły i wytrzymałości w przestrzeni miejskiej. Podczas tego rodzaju szkolenia odtwarzamy sytuacje, które mogą się zdarzyć lub zdarzyły się naprawdę. Główny nacisk kładziony jest na taktykę – czy szkolony potrafi praktycznie wykorzystać wszystkie narzędzia i umiejętności, oraz otoczenie w celach samoobrony, ochrony osób, czy walki. W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się z naturalnym środowiskiem, w którym może wystąpić sytuacja zagrożenia, dzięki czemu w razie konieczności, łatwiej jest im działać. Wysoka intensywność w połączeniu z dużą dawką wiedzy powoduje podwyższenie poziomu znajomości Krav-Maga.
Szkolenie w warunkach miejskich jak m.in. tramwaj, autobus, wagon kolejowy, klub/restauracja, przejścia podziemne + ochrona bliskich osób oraz CQB.


SZKOLENIE TAKTYCZNE – realistyczne scenariusze z użyciem broni palnej
Szkolenie Krav-Maga połączone z nauką posługiwania się bronią palną. Celem programu jest nauka strzelania dynamicznego oraz użycie broni podczas walki wręcz, wtedy gdy nie możesz oddać strzału, jak i obrona podczas szantażu bronią. Praca z bronią w kontrolowany i bezpieczny sposób, osadzona w różnych warunkach. Program przeznaczony głównie dla osób cywilnych, które mają podstawową wiedzę na temat posługiwania się bronią palną oraz trenujących Krav-Maga (posiadają co najmniej poziom pomarańczowy). Szczegółowych informacji udzielamy studentom na treningach lub poprzez wiadomość e-mail.


SURVIVE OR DIE – szkolenie technik przetrwania oraz bushcraft
Program doskonalenia umiejętności sztuki zachowania życia, gdzie wszelkie posiadane wyposażenie należy uznać za dodatek, a brak ekwipunku nie powinien znaczyć, że nie jesteśmy wyposażeni.

W programie m.in.:
.        – jak wszystko, co potrzebne, otrzymać od przyrody i jak w pełni to wykorzystać
.           (rozpalanie ognia, budowa schronienia oraz nauka zdobywania pożywienia)
.        – 
jak orientować się bez mapy i kompasu
.        – 
jak w nieznanym terenie znaleźć drogę powrotu do cywilizacji
.           (gdy nadejście
pomocy nie jest możliwe)
.        – 
jak przyciągnąć uwagę ratowników
.        – 
jak utrzymywać dobry stan zdrowia
.           (a gdy jest się chorym lub rannym jak leczyć siebie i innych)

Celem programu jest poszerzanie i dostarczenie wiedzy  praktycznej z zakresu sztuki przetrwania (wykorzystując zarówno techniki współczesne jak i prymitywne) w sytuacjach z reguły wymuszonych, często niespodziewanych.


Aby wziąć udział w zajęciach należy wysłać zgłoszenie z nazwą kursu

  1. w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, telefon, e-mail do kontaktu; 
  2. po zebraniu zgłoszeń odeślemy Tobie informację z potwierdzoną datą i godziną zajęć
    (nie później niż 14 dni przed terminem); 
  3. na podany w odpowiedzi nr konta bankowego przelej opłatę za kurs; 
  4. przyjdź na zajęcie i ucz się najlepszej samoobrony na świecie – od tej poty Twoje poczucie bezpieczeństwa będzie zależeć także od Ciebie.
  5. UWAGA, liczba uczestników ograniczona.
(SZKOLENIE ODBĘDZIE SIĘ GDY MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW WYNIESIE 10 OSÓB)

Istnieje możliwość zorganizowania szkoleń tematycznych z samoobrony dla zorganizowanych grup na ich obiektach. Czas, miejsce i koszt do ustalenia z organizatorem. Możliwe jest dowolne mieszanie różnych specjalizacji w ramach jednego szkolenia.


ZGŁOSZENIA / INFORMACJE POD NR TEL. 692 554 945 LUB POPRZEZ FORMULARZ